Teams

Aalborg

Training schedule and location:

  • Mondays 16:00-17:00 at Sønderbro School, Gymnastiksal Syd
  • Saturdays: 10:30-12.00 at Sønderbro School, Gymnastiksal Syd

(Address: Sjællandsgade 2, 9000 Aalborg)

Aarhus

Training schedule and location:

  • Mondays: 16:00-17:00 at Skovvang School
  • Saturdays: 10:30-12:00 at Skovvang School

(Adress: Skovvangsvej 150, 8200 Aarhus N)

Albertslund 1

Training schedule and location:

  • Wednesdays: 16:30-17:30 at Egelund School
  • Saturdays: 12.20-14:00 at Skovvang School

(Adress: Egelundsvej 8, 2620 Albertslund)

Albertslund 2

Training schedule and location:

  • Wednesdays: 17.00-18:00 at the new Sundhedshus
  • Saturdays: 10.30-12:00 at the new Sundhedshus

(Adress: Skolegangen 1, 2620 Albertslund)

Amager

Training schedule and location:

  • Mondays: 16:00-17:00 at Prismen, Kultursalen
  • Saturdays: 10:30-12:00 at Prismen, Dansesalen

(Adress: Holmbladsgade 71, 2300 København S)

Ballerup

Træningstider/-steder:

  • Onsdag kl. 16.00-17.00 i kondirummet i Grantoftehallen
  • Lørdage kl. 10.30-12.00 i Grantoftehallen

(Platanbuen 1, 2750 Ballerup)

Brøndby

Træningstider/-steder:

  • Tirsdage kl. 17.00-18.00 på Brøndbyøster Skole (Bredager 160, 2605 Brøndby)
  • Lørdage kl. 10.30-12.00 på Brøndby Strand Skole (Strandskolevej 300, 2660 Brøndby Strand)

Esbjerg

Training schedule and location:

  • Mondays: 16:30-17:30 at Danmarksgade school (Address: Danmarksgade 53, 6700 Esbjerg)
  • Saturdays: 10:00-11:30 at Boldesager school in the gymnasium (Adress: Nørrebrogade 100, 6700 Esbjerg)

Frederiksberg

Training schedule and location:

  • Tuesdays: 16:00-17:00 at Fitness World
  • Saturdays: 09:30-11:00 at Fitness World

(Adress: Berhard Bangs Allé 17, 2000 Frederiksberg)

Greve

Træningstider/-steder:

  • Mandage kl. 17.00 -18.00 på Hedelyskolen
  • Lørdage kl. 10.30 -12.00 på Hedelyskolen

(Dønnergårds Alle 30, 2670 Greve)

Haderslev

Training schedule and location:

  • Mondays: 16:30-17:30 at the Sønder Otting School’s sports hall
  • Saturdays: 10:30-12:00 at the Sønder Otting School’s sports hall

(Adress: Buegade 11, 6100 Haderslev)

Hillerød

Training schedule and location:

  • Mondays 17:00-18:00 at Hillerødholm School - Gymnastiksal 1 (Address: Hillerødsholmsalle 2, 3400 Hillerød)
  • Saturdays: 12:30-14:00 at Hillerød Physiotherapy and Training Center (Address: Milnersvej 39, 3400 Hillerød)

Horsens

Training schedule and location:

  • Tuesdays: 17:00-18:00 at Slotsskolen (Address: Fussingsvej 6, 8700 Horsens)
  • Saturdays: 11:00-12:30 at Torstedhallen (Address: Søndergårdsalle 24, 8700 Horsens)

Kolding

Træningstider/-steder:

  • Onsdage kl. 16.30-17.30 på Brændkjærskolen
  • Lørdage kl. 10.00-11.30 på Brændkjærskolen

(Brændkjærgade 92, 6000 Kolding)

Nørrebro

Træningstider/-steder:

  • Tirsdage kl. 17.00-18.00 på Guldbergskolen (Guldbergsgade 99, Nørrebro)
  • Lørdage kl. 11.45-13.00 på Blågårdsskolen (Hans Tavsens gade 4, Nørrebro)

Odense

Training schedule and location:

  • Wednesdays: 16:00-17:00 at girls’ hall at Rising School (Address: Risingvej 25, 5000 Odense C)
  • Saturdays: 11:00-12:30 at Fitness World (Address: Slotsgade 18, 5000 Odense C)

Randers

Training schedule and location:

  • Tuesdays: 17:00-18:00 at Randers Real School
  • Saturdays: 10:30-12:00 at Randers Real School

(Adress: Fabers Allé 3, 8900 Randers)

Ribe

Træningstider/-steder:

  • Tirsdage kl. 17.00-18.00 på Vadehavsskolen (Haulundvej 3, 6760 Ribe)
  • Lørdage kl. 10.00-11.30 på Boldesager Skole (Nørrebrogade 100, 6700 Esbjerg)

Roskilde

Training schedule and location:

  • Until the 26.4: Tuesdays: 17:00-18:00 at Himmelev School, Gymnastiks sal 1(Address: Ollerupvej 5, 4000 Roskilde)
  • From the 3.5: Tuesdays: 17:00-18:00 at Klostermarksskolen, pigesal
  • All 2006 Saturdays: 10:30-12:00 at Klostermarkskolen, pigesal

(Kongebakken 19-21, 4000 Roskilde)

Svendborg

Træningstider/-steder:

  • Mandage kl. 16.30-17.30 på Nymarksskolen (Marslevvej 1, 5700 Svendborg)
  • Lørdage kl. 10.00-11.30 i Fitness DK (Nyborgvej 4, 5700 Svendborg)

Taastrup

Training schedule and location:

  • Mondays: 17:00-18:00 at Selsmose School (Address: Taastrupgårdsvej 3, 2630 Taastrup)
  • Saturdays: 11:00-12:30 at Park School (Address: Parkvej 76, 2630 Taastrup)

Tarup / Bolbro

Træningstider/-steder:

  • Mandage kl. 16.30-17.30 på Provstegårdsskolen pige gymnastiksalen (Middelfartvej 180, 5200 Odense V)
  • Lørdage kl. 11.00-12.30 i Fitness World Tarup (Tarupvej 71, 5210 Odense NV)

Valby / Sydhavnen

Training schedule and location:

  • Mondays: 16:30-17:30 at Valby School (Address: Ved Ovnhallen 6, 2500 Valby)
  • Saturdays: 10:30-12:00 at Multisalen in Prøvehallen – at Porcelænstorvet (Address: Porcelænstorvet 4, 2500 Valby)

Østerbro

Training schedule and location:

  • Mondays: 17:00-18:00 at Kildevæld School (Address: Bellmansgade 5A, 2100 København Ø)
  • Saturdays: 10:30-12:00 at Vibenhus School (Address: Kertemindegade 10, 2100 København Ø)