Hold

Aalborg

Træningstider/-steder:

  • Tirsdage kl. 16.00-17.00 på Sønderbro skole, Gymnastiksal Nord
  • Lørdage kl. 10.30-12.00 på Sønderbro Skole, Gymnastiksal Syd

(Sjællandsgade 2, 9000 Aalborg)

Aarhus

Træningstider/-steder:

  • Mandage kl. 16.30-17.30 på Skovvangsskolen
  • Lørdage kl. 10.30-12.00 på Skovvangsskolen

(Skovvangsvej 150, 8200 Aarhus N)

Albertslund 1

Træningstider/-steder:

  • Onsdage kl. 16.30-17.30 på Egelundskolen (Egelundsvej 8, 2620 Albertslund)
  • Lørdage kl. 10.30-12.00 på Herstedvester skole (Herstedvestervej 44, 2620 Albertslund)

Albertslund 2

Træningstider/-steder:

  • Tirsdage kl. 16.30-17.30 i det nye Sundhedshus
  • Lørdage kl. 10.30-12.00 i det nye Sundhedshus

(Skolegangen 1, 2620 Albertslund)

Amager

Træningstider/-steder:

  • Mandage kl. 16.00-17.00 i Prismen, Kultursalen
  • Lørdage kl. 10.30-12.00 i Prismen, Dansesalen

(Holmbladsgade 71, 2300 København S)

Ballerup

Træningstider/-steder:

  • Onsdag kl. 16.00-17.00 i Grantoftehallen i kondirummet (Platanbuen 1, 2750 Ballerup)
  • Lørdage kl. 10.30-12.00 på Kasperskolen i Drengesalen (Baltorpvej 18, 2750 Ballerup)

Brøndby

Træningstider/-steder:

  • Tirsdage kl. 17.00-18.00 i Karatesalen på Langbjergskolen (Tybjergparken 2, 2660 Brøndby Strand)
  • Lørdage kl. 10.30-12.00 på Brøndby Strand Skole (Strandskolevej 300, 2660 Brøndby Strand)

Esbjerg

Træningstider/-steder:

  • Onsdage kl. 16.30-17.30 på Boldesager Skole i gymnastiksalen
  • Lørdage kl. 10.00-11.30 på Boldesager Skole i gymnastiksalen

(Nørrebrogade 100, 6700 Esbjerg)

Fredericia

Træningstider/-steder:

  • Tirsdage kl. 17.00-18.00 på Købmagergade 65C, 2. sal, 7000 Fredericia
  • Lørdage kl. 10.30-12.00 på Købmagergade 65C, 2. sal, 7000 Fredericia

Frederiksberg

Træningstider/-steder:

  • Tirsdag kl. 16.00-17.00 i Fitness World
  • Lørdage kl. 10.30-12.00 i Fitness World

(Bernhard Bangs Allé 17, 2000 Frederiksberg)

Greve

Træningstider/-steder:

  • Mandage kl. 17.00 -18.00 på Hedelyskolen
  • Lørdage kl. 10.30 -12.00 på Hedelyskolen

(Dønnergårds Alle 30, 2670 Greve)

Haderslev

Træningstider/-steder:

  • Mandage kl. 16.30-17.30 i gymnastiksalen på Sønder Otting Skole (den tidligere Hertug Hans Skole)
  • Lørdage kl. 10.30-12.00 i gymnastiksalen på Sønder Otting Skole (den tidligere Hertug Hans Skole)

(Buegade 11, 6100 Haderslev)

Hillerød

Træningstider/-steder:

  • Mandage kl. 17.30-18.30 på Frederiksborg Byskole i Gymnastiksal 2 (Carlsbergvej 13, 3400 Hillerød)
  • Lørdage kl. 12.00-13.30 i FysioDanmark / Frederiksborghallerne (Milnersvej 39, 3400 Hillerød)

Holstebro

Træningstider/-steder:

  • Mandage kl. 16.05-17.05 hos FLEXFitness (Gl. Struervej 7, 7500 Holstebro)
  • Lørdage kl. 10.45-12.15 hos FLEXFitness (Gl. Struervej 7, 7500 Holstebro)

Horsens

Træningstider/-steder:

  • Mandage kl. 17.00-18.00 på Dagnæsskolen i gymnatiksalen
  • Lørdage kl. 10.30-12.00 på Dagnæsskolen i gymnatiksalen

(Strandkærvej 89, 8700 Horsens)

Kolding

Træningstider/-steder:

  • Onsdage kl. 16.30-17.30 på Brændkjærskolen
  • Lørdage kl. 10.00-11.30 på Brændkjærskolen

(Brændkjærgade 92, 6000 Kolding)

Nørrebro

Træningstider/-steder:

  • Tirsdage kl. 17.00-18.00 på Guldbergskolen (Guldbergsgade 99, Nørrebro)
  • Lørdage kl. 11.45-13.00 på Blågårdsskolen (Hans Tavsens gade 4, Nørrebro)

Odense

Træningstider/-steder:

  • Onsdage kl. 16.00 -17.00 i pigesalen på Risingskolen
  • Lørdage kl. 11.00 -12.30 i pigesalen på Risingskolen

(Risingvej 25, 5000 Odense C)

Randers

Træningstider/-steder:

  • Tirsdage kl. 17.00-18.00 på Randers Realskole
  • Lørdage kl. 10.30-12.00 på Randers Realskole

(Fabers Allé 3, 8900 Randers)

Ribe

Træningstider/-steder:

  • Tirsdage kl. 17.00-18.00 på Vadehavsskolen (Haulundvej 3, 6760 Ribe)
  • Lørdage kl. 10.00-11.30 på Boldesager Skole (Nørrebrogade 100, 6700 Esbjerg)

Roskilde

Træningstider/-steder:

  • Tirsdage kl. 17.00 -18.00 på Klostermarksskolen, drengegymnastiksalen
  • Lørdage kl. 10.30 -12.00 på Klostermarkskolen, festsalen

(Kongebakken 19-21, 4000 Roskilde)

Svendborg

Træningstider/-steder:

  • Onsdage kl. 17.00-18.00 (Hold 1) eller Torsdag 17.00-18.00 (Hold 2) på Ørkildsskolen afd. Østre
    (Østre Skolevej 2, 5700 Svendborg)
  • Lørdage kl. 10.00-11.30 i Midtbyhallen (John. Jørgensensvej 10, 5700 Svendborg)

Taastrup

Træningstider/-steder:

  • Mandage kl. 17.00-18.00 på Selsmose skole, Sal B (Taastrupgårdsvej 3, 2630 Taastrup)
  • Lørdage kl. 11.00-12.30 på Park Skole i gymnastiksal B (Parkvej 76, 2630 Taastrup)

Tarup / Bolbro

Træningstider/-steder:

  • Mandage kl. 16.30-17.30 på Provstegårdskolen, pige-gymnastiksalen
  • Lørdage kl. 10.30-12.00 på Provstegårdskolen, pige-gymnastiksalen

(Middelfartvej 180, 5200 Odense V)

Valby / Sydhavnen

Træningstider/-steder:

  • Mandage kl. 17.00-18.00 på Valby Skole i Tumlesalen (Ved Ovnhallen 6, 2500 Valby)
  • Lørdage kl. 10.30-12.00 på Kirsebærhavens Skole, gymnastiksal B (Kirsebærhaven 23, 2500 Valby)

Viborg

Træningstider/-steder:

  • Onsdage kl. 17.30-18.30 på Vestre Skole (A.S. Ørstedsvej 22, 8800 Viborg)
  • Lørdag kl. 10.30-12.00 på Vestre Skole (A.S. Ørstedsvej 22, 8800 Viborg)

Østerbro

Træningstider/-steder:

  • Mandage kl. 17.00-18.00 på Kildevældskolen (Bellmansgade 5A, 2100 København Ø)
  • Lørdage kl. 10.30-12.00 på Kildevældskolen (Bellmansgade 5A, 2100 København Ø)