Hold

Aalborg

Træningstider/-steder:

  • Tirsdage kl. 16.00-17.00 på Sønderbro skole, Gymnastiksal Nord
  • Lørdage kl. 10.30-12.00 på Sønderbro Skole, Gymnastiksal Syd

(Sjællandsgade 2, 9000 Aalborg)

Aarhus

Træningstider/-steder:

  • Mandage kl. 16.30-17.30 på Skovvangsskolen
  • Lørdage kl. 10.30-12.00 på Skovvangsskolen

(Skovvangsvej 150, 8200 Aarhus N)

Albertslund 1

Træningstider/-steder:

  • Onsdage kl. 16.30-17.30 på Egelundskolen (Egelundsvej 8, 2620 Albertslund)
  • Lørdage kl. 10.30-12.00 på Herstedvester skole (Herstedvestervej 44, 2620 Albertslund)

Albertslund 2

Træningstider/-steder:

  • Tirsdage kl. 16.30-17.30 i det nye Sundhedshus
  • Lørdage kl. 10.30-12.00 i det nye Sundhedshus

(Skolegangen 1, 2620 Albertslund)

Amager

Træningstider/-steder:

  • Mandage kl. 16.00-17.00 i Prismen, Kultursalen
  • Lørdage kl. 10.30-12.00 i Prismen, Dansesalen

(Holmbladsgade 71, 2300 København S)

Ballerup

Træningstider/-steder:

  • Onsdage kl. 16.30-17.30 på Grantofteskolen
  • Lørdage kl. 10.30-12.00 på Grantofteskolen

(Platanbuen 1, 2750 Ballerup)

Brøndby

Træningstider/-steder:

  • Tirsdage kl. 17.00-18.00 på Brøndbyøster Skole (Bredager 160, 2605 Brøndby)
  • Lørdage kl. 10.30-12.00 på Brøndby Strand Skole (Strandskolevej 300, 2660 Brøndby Strand)

Esbjerg

Træningstider/-steder:

  • Onsdage kl. 16.30-17.30 på Boldesager Skole i gymnastiksalen
  • Lørdage kl. 10.00-11.30 på Boldesager Skole i gymnastiksalen

(Nørrebrogade 100, 6700 Esbjerg)

Frederiksberg

Træningstider/-steder:

  • Mandag kl. 16.00-17.00 i Fitness World
  • Lørdage kl. 10.00-11.30 i Fitenss World

(Berhard Bangs Allé 17, 2000 Frederiksberg)

Greve

Træningstider/-steder:

  • Mandage kl. 17.00 -18.00 på Hedelyskolen
  • Lørdage kl. 10.30 -12.00 på Hedelyskolen

(Dønnergårds Alle 30, 2670 Greve)

Haderslev

Træningstider/-steder:

  • Mandage kl. 16.30-17.30 i gymnastiksalen på Sønder Otting Skole (den tidligere Hertug Hans Skole)
  • Lørdage kl. 10.30-12.00 i gymnastiksalen på Sønder Otting Skole (den tidligere Hertug Hans Skole)

(Buegade 11, 6100 Haderslev)

Hillerød

Træningstider/-steder:

  • Mandage kl. 17.00-18.00 på Hillerødholm skole i Gymnastiksal 1 (Hillerødsholmsalle 2, 3400 Hillerød)
  • Lørdage kl. 12.30-14.00 i Hillerød Fysioterapi og Træningscenter / Frederiksborghallerne (Milnersvej 39, 3400 Hillerød)

Horsens

Træningstider/-steder:

  • Mandage kl. 17.00-18.00 på Dagnæsskolen i gymnatiksalen
  • Lørdage kl. 10.30-12.00 på Dagnæsskolen i gymnatiksalen

(Strandkærvej 89, 8700 Horsens)

Kolding

Træningstider/-steder:

  • Onsdage kl. 16.30-17.30 på Brændkjærskolen
  • Lørdage kl. 10.00-11.30 på Brændkjærskolen

(Brændkjærgade 92, 6000 Kolding)

Nørrebro

Træningstider/-steder:

  • Tirsdage kl. 17.00-18.00 på Guldbergskolen (Guldbergsgade 99, Nørrebro)
  • Lørdage kl. 11.45-13.00 på Blågårdsskolen (Hans Tavsens gade 4, Nørrebro)

Odense

Træningstider/-steder:

  • Onsdage kl. 16.00 -17.00 i pigesalen på Risingskolen (Risingvej 25, 5000 Odense C)
  • Lørdage kl. 12.00 -13.30 i Fitness World (Grønløkkevej 9, 5000 Odense C)

Randers

Træningstider/-steder:

  • Tirsdage kl. 17.00-18.00 på Randers Realskole
  • Lørdage kl. 10.30-12.00 på Randers Realskole

(Fabers Allé 3, 8900 Randers)

Ribe

Træningstider/-steder:

  • Tirsdage kl. 17.00-18.00 på Vadehavsskolen (Haulundvej 3, 6760 Ribe)
  • Lørdage kl. 10.00-11.30 på Boldesager Skole (Nørrebrogade 100, 6700 Esbjerg)

Roskilde

Træningstider/-steder:

  • Tirsdage kl. 17.00 -18.00 Klostermarksskolen, festsal
  • Lørdage kl. 10.30 -12.00 på Klostermarkskolen, festsal

(Kongebakken 19-21, 4000 Roskilde)

Svendborg

Træningstider/-steder:

  • Mandage kl. 16.30-17.30 på Nymarksskolen (Marslevvej 1, 5700 Svendborg)
  • Lørdage kl. 10.00-11.30 i Fitness DK (Nyborgvej 4, 5700 Svendborg)

Taastrup

Træningstider/-steder:

  • Mandage kl. 16.30-17.30 på Selsmose skole, Sal B (Taastrupgårdsvej 3, 2630 Taastrup)
  • Lørdage kl. 11.00-12.30 på Park Skole i gymnastiksal B (Parkvej 76, 2630 Taastrup)

Tarup / Bolbro

Træningstider/-steder:

  • Mandage kl. 16.30-17.30 på Provstegårdsskolen pige gymnastiksalen (Middelfartvej 180, 5200 Odense V)
  • Lørdage kl. 11.00-12.30 i Fitness World Tarup (Tarupvej 71, 5210 Odense NV)

Valby / Sydhavnen

Træningstider/-steder:

  • Mandage kl. 17.00-18.00 på Valby Skole i Tumlesalen (Ved Ovnhallen 6, 2500 Valby)
  • Lørdage kl. 10.30-12.00 på Kirsebærhavens Skole, gymnastiksal B (Kirsebærhaven 23, 2500 Valby)

Østerbro

Træningstider/-steder:

  • Mandage kl. 17.00-18.00 på Kildevældskolen (Bellmansgade 5A, 2100 København Ø)
  • Lørdage kl. 10.30-12.00 på Vibenhus Skole (Kertemindegade 10, 2100 København Ø)